Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna

Jak mogą wyglądać dobrze zaprojektowane place, rynki miast, skwerki, bulwary, miejskie ogrody – przekonamy się dzięki wystawie „Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna„. Zagości ona w Zamku Cieszyn od 5 sierpnia.

Na wystawie będą prezentowane najciekawsze pomysły jakie wykorzystano przy projektowaniu przestrzeni publicznych od Nowego Jorku przez Split, Londyn i Warszawę po Bejrut. To projekty autorstwa uznanych światowych pracowni, a miejsca, w których je zrealizowano stały się wizytówkami miast i regionów.

Oglądający będą mogli sprawdzić jakie są aktualne tendencje w projektowaniu przestrzeni miejskich. A mowa m.in. o nawiązywaniu do historii miejsc, uruchamianiu bulwarów i nabrzeży, włączaniu społeczności w proces planowania, wielofunkcyjności miejsc i odwrocie od dookreślania funkcji przestrzeni, a także nurcie rozwoju zrównoważonego.

Wystawa powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK) z branżowym magazynem TOPOS The International Journal of Landscape Architecture and Urban Design.  
Mamy nadzieję, że wystawa „Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna” zachęci do dyskusji nad jakością przestrzeni w jakich mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy.  A okazją  będzie zamkowa „domówka”.

Zapraszamy 5 sierpnia od 20.00 do rozmówy, zabawy i na wspólne grillowanie. Mile widziane produkty z własnych ogródków, sadów i piwniczek.

 

Wystawa „Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna” potrwa do 23 sierpnia.

[via Zamek Cieszyn]

Posted on 7 sierpnia, 2011, in Newsy and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: