2. Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura w Poznaniu

Na początku czerwca w Poznaniu rozpocznie się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura. Impreza rozpocznie się 1 czerwca, a zakończy 4.

Rozwój form i treści kultury komiksowej zasługuje na solidną prezentację i kodyfikację w szerszym niż egocentryczny kontekście. Celem Festiwalu Kultury Komiksowej LIGATURA jest podróż przez labirynty między komiksowymi kadrami i odkrywanie tożsamości współczesnej sztuki tego gatunku, ale i jego genealogii. Komiksowy fenomen ikono-lingwistyczny, jest przez nas postrzegany jako integralny element kultury. W polskim kontekście, istotnym zadaniem LIGATURY jest promocja edukacji  wizualnej oraz różnych form wizualnych narracji  we współczesnej kulturze i o współczesnym świecie.

W programie festiwalu znajdzie się między innymi: LIGATURA PITCHING – jedyne na świecie pitchingi komiksowe (Teatr Ósmego Dnia), LIGATURA FORUM 2011 – komiks historyczny (wystawa i spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu), ABECEDEX – międzynarodowy konkurs na komiksy przeznaczone dla dzieci i młodzieży, SILENCE – międzynarodowy konkurs na komiks bez słów, CHECKPOINTS – filmy kultury komiksowej (Kino Muza w Poznaniu), KRÓTKIE HISTORIE – targi komiksu alternatywnego (Galeria Miejska Arsenał), 8 Międzynarodowych wystaw komiksowych, 4 wystawy polskiego komiksu – stawiające na nowatorskie tematy i perspektywy poznawcze oraz SHOW ME YOUR FRAME – pokaz mody komiksowej.

[via Ligatura]

Posted on 5 kwietnia, 2011, in Newsy and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 5 Komentarzy.

 1. DzieŻujemy za umieszczenie informacji ALE JEST ZŁA DATA – Ligatura rozpoczyna się 1 a kończy 4 czerwca, możemy prosić o zmianę?
  Pozdrawiamy serdecznie
  ligatura
  centrala
  tranzyt

 2. aha, jeszcze sam tekst zaczyna się od : „w połowie czerwca…”
  pozdrawiam

  • Marcin Kwieciński

   Mea culpa. Poprawiłem tylko datę i zapomniałem zmienić tekst. Już wszystko powinno być w porządku. Dzięki za wychwycenie nieścisłości.
   Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: