I edycja Rock Fabryka PES CUP – zdjęcia

12 marca (sobota) w Pabianicach w klubie muzycznym Rock Fabryka został zorganizowany turniej konsolowy w Pro Evolution Soccer 2011 w wersji na PlayStation 3. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli Marcin Kwieciński oraz Rock Fabryka. W turnieju wzięło udział 54 zawodników (między innymi z Pabianic, Łasku, Rogowa, Zgierza, Łodzi i Skierniewic), którzy rywalizowali o miano tego najlepszego, pierw w fazie grupowej, a następnie w fazie pucharowej.

Po blisko 5 godzinnych zmaganiach w grupach, do fazy playoff awansowało z każdej z grup (a było ich osiem) po dwóch graczy, którzy zgromadzili największą ilość punktów. W fazie grupowej turnieju obyło się bez większych sensacji, wszyscy faworyci awansowali do następnej rundy. Prawdziwe mecze zaczęły się od 1/8, gdzie praktycznie w każdym spotkaniu nie brakowało emocji. Zwłaszcza w pojedynku Mateusza Kukieły z Michałem Wachoniem, gdzie do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była seria rzutów karnych, którą ostatecznie wygrał ten drugi. Ponadto sporo dramaturgii było w pojedynku Kamila Hruszki z Nemsikiem. Po pierwszej połowie Kamil prowadził już 2-0 i był jedną nogą w Ćwierćfinale. Jednak wielką walecznością wykazał się Nemsik, któremu pierw udało się wyrównać, aby tuż przed końcowym gwizdkiem przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Niemniej największa sensacja turnieju miała miejsce w kolejnej rundzie. Typowany przez większość uczestników do końcowego zwycięstwa w zawodach gracz z Rogowa, Elvis, odpadł po emocjonującym meczu z DarThurem. Z kolei w konfrontacji Michała Wachonia z Damianem Łask potrzebna była dogrywka, w której lepszy okazał się Damian wygrywając po bardzo dobrym meczu z obu stron 4-3. Podobna sytuacja miała miejsce w spotkaniu Nemsika z Kondonem, gdzie wynik zmieniał się średnio co minutę. Finalnie także po dogrywce do strefy medalowej awansował Kondon.

Oba mecze półfinałowe zostały rozegrane na 400 calowym telebimie. W pierwszym spotkaniu zmierzył się Damian Łask z pogromcą Elvisa, Darthurem. Pojedynek był jednostronnym widowiskiem, w którym główne skrzypce grali zawodnicy z Argentyny kierowani przez Damiana, który rozgromił przeciwnika aż 5-0 . W drugim półfinale, w którym zmierzyli się ze sobą Kondon i Kamil Kolczyński, działo się o wiele więcej. Do około 70 minuty Kamil prowadził 2-1 i był bardzo blisko upragnionego finału. Jednak Kondon w ostatnich minutach meczu wziął się do roboty i pierw wyrównał na 2-2, aby pod koniec meczu dobić rywala i odnieść cenną wygraną.

W meczu o trzecie miejsce zmierzył się Darthur z Kamilem Kolczyńskim. Jak się okazało dużo więcej szczęścia miał tym razem Kamil, który po dosyć wyrównanym spotkaniu pokonał Anglię prowadzoną przez Darthura.

W wielkim finale spotkali się Damian i Kondon. Mecz nie był porywającym widowiskiem, jednak towarzyszyły mu ogromne emocje, które z każdą chwilą jeszcze bardziej narastały. Wszak był to finał, w którym obaj gracze walczyli nie tylko o nagrody i puchary, ale także przede wszystkim o prestiż. Przez długi czas utrzymywał się remisowy rezultat. Podczas gdy powoli każdy szykował się na dodatkowe 30 minut, Damian przeprowadził akcje meczu, po której strzelił bramkę dająca mu zwycięstwo w meczu oraz w całym turnieju. Poniżej znajdziesz screen z wynikami.

Był to pierwszy, tak profesjonalnie zorganizowany turniej konsolowy w Pro Evolution Soccer 2011 z nagrodami na terenie Pabianic. Nikt wcześniej nie zrobił tego na tak dużą skale. Wysoka frekwencja jest dowodem na to, że jest zapotrzebowanie wśród młodzieży na tego typu imprezy. Na koniec, chciałbym podziękować Szkole Języków Obcych Language School i firmie Dalkowscy za udostępnienie telewizorów, bez nich zawody nie odbyły by się. Ponadto wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które pomagały nam przy organizacji i prowadzeniu turnieju. Nie zapominamy także o uczestnikach, którzy licznie przybyli do Rock Fabryki – wielkie dzięki! Do zobaczenia na kolejnym turnieju!

Tekst: Marcin Kwieciński // Foto: Michał Pietrzak

Posted on Marzec 15, 2011, in Galeria, Specjale and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.